Дитячий масаж – це відмінний засіб лікування, а також профілактика різноманітних захворювань, яким піддається дитина на ранніх етапах свого розвитку. Дитячий масаж необхідний для формування правильних умінь малюка. Масаж позитивно впливає на роботу внутрішніх органів і систем, а також приводить у форму фізичне і психічне стану дитини. Масажні рухи активізують внутрішні резерви організму і допомагає спокійно перенести післяпологовий стрес, який, як підтвердили наукові дослідження, відчувають всі діти.

Масаж для дітей – це комплекс маніпуляцій, який можна застосовувати з самого раннього віку, тому що всі органи і життєві системи дітей дуже сприйнятливі до стимуляції через шкіру. У перші дні і тижні життя малюка легкі погладжуючі рухи мами виконують функцію легкого масажу, але, починаючи з другого місяця життя дитини, вплив має бути більш інтенсивним і професійним, тому цю процедуру повинен виконувати масажист.

Масаж дитині до 1 року життя сприяє кращому розвитку дрібної моторики і рухових функцій організму, стимулює розвиток нервової системи і надає тонізуючу дію на кору головного мозку. Такий комплексний вплив на організм, що росте допомагає дитині швидше розвиватися і рости здоровим. Посилення кровотоку в організмі при масажі позитивно впливає на роботу внутрішніх органів і серцево-судинної системи, покращує обмін речовин і зміцнює імунітет.

Дитячий профілактичний масаж (гімнастика) практично не має протипоказань. Але, тим не менш, ми нагадуємо батькам, що курс повинен призначатися після консультації з педіатром або ж іншим дитячим фахівцем (неврологом, хірургом, ортопедом та ін.). Оптимальна кількість курсів профілактичного масажу – 3-4 курси на рік, по 12 сеансів в кожному.

Лікувальний масаж для дітей необхідний у випадках ослаблення функції опорно-рухової системи, плоскостопості, дисплазії тазостегнових суглобів та інших захворювань. Також при нервозності або хронічних захворюваннях масажист допоможе дитині впоратися з недугою або ж полегшити біль. Лікувальний масаж призначається відповідно до діагнозу і повинен виконуватися тільки професійно. Кількість курсів в даному випадку залежить від діагнозу і прогресу в лікуванні.

Масаж має деякі протипоказання, його не можна проводити при деяких інфекційних захворюваннях, вродженому пороку серця і різних висипаннях на шкірі.

Дитячий масаж у поєднанні з лікувальною фізкультурою або гімнастикою – запорука гармонійного фізичного та психічного розвитку Вашої дитини.

Плавання

Плавання немовлят сьогодні дуже Популярне. Вважається, що у воді навіть дуже маленька дитина не може перенапружитися і нашкодити своєму здоров’ю, при цьому, оздоровчий ефект від водних процедур досить істотний. Користь плавання для немовлят

Вода – це найбільш природне середовище для новонароджених, адже дев’ять внутрішньоутробних місяців, вони провели саме у водному середовищі. Вода благотворно впливає на всі системи і органи дитячого організму:

Опорно-руховий апарат.

Вода допомагає зняти статичне навантаження зі скелетної мускулатури, покращує стан міжхребцевих дисків, знижує навантаження на хребетний стовп, покращує обмінні процеси в хрящовій тканині.

У процесі плавання, у дитини відбувається:

* Зміцнення м’язів шиї, спинки, животика, ніжок і ручок.

* Відбувається формування правильної постави.

* Плавання – це відмінна профілактика плоскостопості.

* Знижуються прояви гіпертонусу і гіпотонус.

* Плавання є найкращою профілактикою сколіозу, м’язової дистонії, сутулості.

* При регулярних заняттях в басейні дитина починає раніше сидіти та ходити,

так як всі м’язи зміцнюються одночасно.

Система кровообігу.

Завдяки плаванню покращується кровотік, так як дитина приймає горизонтальне положення. Під час плавання, знижується напруга і поліпшується кровообіг, відбувається тренування всіх судин, як великих, так і дрібних, полегшується робота серця.

Дихальна система.

Завдяки тиску води, відбувається більш глибоке вдихання, дитина вчиться затримувати дихання на тривалий термін, що є відмінною профілактикою захворювань органів дихання.

Систематичні глибокі вдихи і видихи допомагають очистити легені і дихальні шляхи від хвороботворних бактерій. У процесі плавання відбувається очищення   дихальних шляхах від накопиченого слизу.

Розвиток ментальних здібностей.

Активна м’язова робота допомагає збагатити всі тканини киснем, завдяки чому відбувається поліпшення розумової діяльності. У воді дитина може рухатися в трьох напрямках, це сприяє розвитку психічних функцій малюка, які тісно пов’язані з просторовою орієнтацією та руховою активністю. Якщо постійно практикувати плавання у дитини розвиваються такі якості, як дисциплінованість, рішучість, сміливість, самостійність.

 

 

НАЗАД ↵